ZAPROŚ NA OBIAD BUDDĘ

Wpis jest elementem współpracy z marką Inneov6b7963b3a38a23c0c8b9f844f74cf444 (960x640)

Leżę pod kołdrą, czytam książkę (męczę Bator) i zajadam się ciasteczkami lnianymi. To ten dzień, w którym odżywiam się zdrowo. Średnio raz w tygodniu mam przebłyski bycia panną porządnicką, która wstaje o 7 rano, idzie ćwiczyć, doskonale wykonuje swoją pracę i próbuje jeść zdrowo. Mój entuzjazm z bycia perfekcyjnym człowiekiem trwa co najwyżej dwa dni. Później jestem już tak zmęczona wysiłkiem na pełnych obrotach, że wracam do starych nawyków. Ale czyż nie liczą się właśnie dobre chęci?

Ze wszystkich aktualnych mód, najbardziej podoba mi się trend na zdrowe odżywianie. Moda na bycie fit również mnie cieszy, choć psychofanki własnego ciała na Instagramie już mniej. Podobnie, jak tendencja do bycia ekologicznym: wszystko do czasu, zanim nie uderzą nam do głowy eko orzechy i kasztany. Umiar, to słowo klucz w poruszaniu się po zawiłym świecie nowinek.

Jeszcze do wczoraj nie wyobrażaliśmy sobie życia bez mikrofalówki (to zaraz po zmywarce najlepszy wynalazek na świecie, mawialiśmy), a już dzisiaj chcemy, by cieciorka zastąpiła nam kubełek z KFC. Relax – zmiany w sposobie odżywiania to złożona i długotrwała praca. Po raz kolejny musimy wyjść z jaskini.By temu dopomóc, przygotowałam dla Was garść przydatnych i motywujących linków:

  • inspirujące wystąpienie na konferencji TED dr Terry Wahls, która opowiada o swojej walce ze stwardnieniem rozsianym. Za pomocą zmiany w sposobie odżywiania (jej dieta oparta jest głównie na owocach, warzywach, suplementach, bez mięsa i nabiału) ze stanu ciężkiego doprowadziła swój organizm do etapu stabilnego.
  • Gdyby Budda przyszedł na obiad, Sofii Schatz – to przewodnik, który pomoże traktować nam lepiej swój umysł i ciało, a także skłoni, by dokładniej przyjrzeć się własnemu talerzowi. No właśnie, gdyby Budda przyszedł do Ciebie na obiad, podałbyś mu pizzę z mikrofalówki?
  • 6 przykładowych przepisów (pdf) na zdrowe przekąski od Heidi Swanson, autorki popularnego bloga oraz książki Super natural every day.
  • W Nourishing Traditions, Sally Fallon znajdziecie z kolei badania Westona Price’a, dentysty, który w latach 30 XX wieku, podróżował po świecie porównując zęby ludzi tubylczych z zębami ludzi ze społeczeństw cywilizowanych. Wyciągnięte przez niego wnioski są całkiem zaskakujące.
  • Robyn O’Brien w swoim wystąpieniu na TED Austin odpowiada na pytanie: dlaczego żywność organiczna jest droższa (a być nie powinna).
  • GreenMedInfo w jednym z artykułów obala mit o nieskuteczności suplementów. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, pojawiło się wielu śmiałków, którzy twierdzili, że witaminy, które kupujemy w aptece, a których nie spożywamy w pokarmach, nie mają żadnego działania. Otóż te wszystkie badania dotyczyły witamin syntetycznych, które są izolowane, podczas gdy witaminy naturalne występują w grupach. Przyjmowanie jednej syntetycznej witaminy może być szkodliwe, ponieważ wtedy zaburza się poziom pozostałych składających się na nią elementów. Witaminy z natury nie są odizolowane i w takiej też formie powinny występować w suplementach (kapsułki Inneov Densilogy, bohaterki dzisiejszego wpisu, zawierają w sobie unikalny kompleks składników: witaminy D, kwasów Omega3 oraz cynk).

PS Skoro już przy suplementach diety jesteśmy, przypominam o akcji Pokaż siłę swoiprodutos_marca_95016_LOGO INNEOVch włosów, w której w zamian za przesłanie swojego zdjęcia zgarnąć możecie kuracje INNEOV DENSILOGY oraz metamorfozy fryzury. Muszę przyznać, że moja rudowłosa drużyna spisuje się na medal – śmiem twierdzić, że mam najładniejszy zespół pod słońcem, bo że najbardziej charakterny, to już chyba nie muszę wspominać? Dziewczyny, czekam na Wasze fotki, o tu, na osłodę życia zdradzam sekret na odjechany deser i chętnie wysłucham Waszych sposobów na zmianę nawyków żywieniowych.