NOCLEGI DOLNY ŚLĄSK CZ. 2

Kolejna część cyklu, w którym prezentuję najciekawsze miejsca noclegowe na Dolnym Śląsku. Pierwszy odcinek mogliście zobaczyć tutaj, dzisiaj również zabieram Was w kilka fantastycznych miejscówek. Dajcie znać, który obiekt tym razem przypadł Wam do gustu najbardziej.

↓ DOMNUMER10 || Pokrzywnik 10, Lubomierz [FB]

Jeśli marzą wam się sielskie wakacje na łonie natury, ta urocza agroturystyka może spełnić Wasze oczekiwania. Właściciele: Tatiana i Andrzej kupili ten dom w ciemno – sporo czasu spędzali na odkrywaniu magicznych zakątków Kotliny Jeleniogórskiej i kiedy okazało się, że jeden z budynków we wsi Pokrzywnik jest na sprzedaż, długo się nie zastanawiali. Odremontowali starą chałupę, zachowując jak najwięcej oryginalnych elementów i stworzyli tu swój drugi dom, który z racji wielkości chętnie dzielą z innymi.

Dom z numerem 10 wpisuję na listę do odwiedzenia wiosną, a do tego czasu pozachwycam się jeszcze fotorelacją magazynu Fathers.

domnumer10 (1)domnumer10 (3)domnumer10 (10)

↓ VILLA PEPITA & TITINA || Sanatoryjna 15, Międzygórze [FB]

Jakiś czas temu pisałam Wam o podróży do Międzygórza. Podczas kilkudniowego pobytu zatrzymaliśmy się właśnie w Villi Pepita. Zauroczona zdjęciami ze strony internetowej, stwierdziłam, że musimy zobaczyć to miejsce na własne oczy. Opisywany kompleks hotelowy to dwie sąsiadujące ze sobą wille (osobiście bardziej podoba mi się wystrój Titiny) utrzymane w dość tradycyjnej stylistyce. Pokoje wyposażone są w stylowe, starodawne meble, z kolei pomieszczenia wspólne (salon z kominkiem, biblioteka) zachwycają dbałością o najmniejszy element (stąpając po skrzypiących deskach i spożywając śniadanie w klimatycznej jadalni można poczuć się conajmniej jak członek dynastii Carrington).

(Obiekt akceptuje zwierzęta).Villa Pepita

Noclegi Dolny ŚląskVilla Pepita 4Villa Pepita 5Villa Pepita 6
Villa Pepita 7Villa Titina

↓ VILLA KLARA, Sanatoryjna 12, Międzygorze [FB]

Ten obiekt apartamentowy znajduje się tuż obok dwóch wyżej wymienionych willi, jako że jednak należy do innego właściciela, postanowiłam opisać go osobno. W przeciwieństwie do Titiny i Pepity tu mamy do czynienia ze znacznie bardziej współczesnym wyposażeniem wnętrz. Wartym odnotowania jest również fakt, że poszczególne pokoje można ze sobą łączyć, tworząc całkiem imponujące, ponad 100-metrowe powierzchnie. Opcja w sam raz dla dużych rodzin lub pokaźnej paczki przyjaciół.

Villa KlaraVilla Klara 3 Villa Klara 5 Villa Klara 6 Villa Klara a3

↓ DR IRENA ERIS HOTEL SPA, Dębowa 19b, Polanica Zdrój [FB]

Najbardziej ekskluzywne miejsce ze wszystkich propozycji w tym odcinku. To pięciogwiazdkowy obiekt w znanej i lubianej miejscowości uzdrowiskowej. Na sześciu hotelowych piętrach znajdują się luksusowe pokoje oraz apartamenty, a także rozbudowany kompleks SPA i Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris. Ponadto w hotelu dostępna jest bogata oferta gastronomiczna (Restauracja Art Deco, klimatyczna kawiarnia Cafe Tomik oraz Klub Fotoplastykon). Jestem za-ko-cha-na w tych wnętrzach!

Dr Irena Eris PolanicaDr Irena Eris Poalnica 7Dr Irena Eris Polanica 2Dr Irena Eris Polanica 3

Dr Irena Eris Polanica 4Dr Irena Eris Polanica 6

Dr Irena Eris Polanica 8

Dr Irena Eris Polanica 9

↓ PAŁAC NA WODZIE || Staniszów 23, Jelenia Góra [FB]

Ostatnim razem wspominałam Wam o Pałacu Staniszów w tej samej miejscowości. Pałac Na Wodzie to jego mniej spektakularny, aczkolwiek równie imponujący sąsiad. W 2009 roku po gruntownym remoncie budynek, którego powstanie datowane jest na 1786 rok, po długiej przerwie został oddany do użytku. W hotelu znajduje się centrum SPA, a także całkiem dobrze rozwinięte zaplecze biznesowo-konferencyjne. W przyszłym roku planowane jest otwarcie kompleksu basenów i saun, które będzie czerpało z wód termalnych zlokalizowanych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Brzmi fajnie!

ARTPałac na Wodzie w Staniszowie 2Pałac na Wodzie w Staniszowie 3Pałac na Wodzie w Staniszowie 4Pałac na Wodzie w Staniszowie 6

Pałac na Wodzie w Staniszowie 7

Pałac na Wodzie w Staniszowie 8

Pałac na Wodzie w Staniszowie 9