KULTURALNY LIPIEC

New York (90)
Aloha w lipcu! Na dobry początek nowego miesiąca mam dla was kulturalną dawkę łakoci.
Lipiec to mój ulubiony miesiąc w ciągu całego roku. Tyle się zawsze dzieje! A nawet jeśli nie dzieje się nic, mam wtedy urodziny, więc to już jeden powód więcej do bycia szczęśliwym człowiekiem. Można też w końcu ostentacyjnie zacząć szczuć świat swoimi nogami (przepraszam, dziewczyny), kończyć dnie wczesnym rankiem na jeszcze rozpalonym od słońca balkonie, leżeć na trawie i przebierać nogami.

Ale dopóki pogoda ma muchy w nosie, trzeba odłożyć plany na bok i wspomóc się jakimś duchowym dopalaczem.

FILM

OBVIOUS CHILD

To reżyserskie dzieło Gillian Robespierre miało swoją premierę na tegorocznym Sundance Film Festival, gdzie zgarnęło zresztą jedną z głównych nagród (Red Crown Producer’s Award). Przyznam, że po obejrzeniu trailera mam ogromną ochotę zobaczyć całość – pytanie tylko czy (i kiedy) film będzie dostępny w Polsce. Uwielbiam absurdalne poczucie humoru, mocno ciekawi mnie również Gaby Hoffmann w akcji – w III sezonie serialu GIRLS zagrała fenomenalnie.

COLD JULY


Po pierwsze: Michael Hall. Obejrzałam może z 4 odcinki Dextera, co nie zmienia faktu, że lubię typów spod ciemnej gwiazdy czuję ogromną sympatię do tego aktora. Po drugie: soundtrack zapowiada się epicko. Tak, należę do ludzi, którymi można manipulować, mając w zanadrzu kawałek dobrej muzyki.

MUZYKA

Kawałek Lato 1996 Mikromusic powstał w ramach projektu Muzyka w rytmie natury. Herbaciana marka zaprasza do współpracy polskich muzyków, by za pomocą dźwięku i obrazu uchwycili wdzięki poszczególnych pór roku. Nie bez powodu Lato 1996 premierę miało właśnie 23 czerwca.

Jestem absolutnie zakochana w tym subtelnym i minimalistycznym teledysku. Okazuje się, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (video kręcono na półwyspie helskim), by zrobić piękne zdjęcia. Dodatkowy plus za charyzmatycznych aktorów (Olga Frycz & Filip Wiencek) oraz za towarzyszącą akcji sesję fotograficzną, której autorką jest Martyna Galla.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 INNE


Facebook i media społecznościowe potrafią zdołować człowieka – życie każdego dookoła (tylko nie Twoje), wydaje się być takie odjechane i nieprzeciętne. Czy aby na pewno tak jest?

  • https://www.youtube.com/watch?v=wTgoMxyOqq4&feature=kp a to Mikromusic znasz? ;) pozdrawiam!

    • Nie znałam tej piosenki. Dzięki! Coś czuję, że będzie mi dzisiaj towarzyszyć podczas pracy. (Choć niebezpiecznie melancholijna nuta to jest).

  • uważam,że projekt Dilmah jest super i jestem strasznie ciekawa jakich artystów zaproszą do współpracy jesienią, zimą i wiosną :D

    • Mmmm, stawiam na Melę Koteluk albo Misię Furtak.

  • Lato 1996 to piosenka, którą katuję odkąd tylko się pojawiła. Absolutnie piękna!

  • Ej, nie ten, żeby mnie jakaś mania prześladowcza prześladowała, ale Michael Hall w tym filmie (czy raczej w zwiastunie) niepokojąco przypomina Roguckiego. O rety.

  • Lato 1996… Zakochałam się. Totalnie przepadłam.