JESTEŚ ŁADNA, CZY JESTEŚ MĄDRA?

W świadomości społecznej wciąż panuje stereotyp, że ładne dziewczyny mają łatwiej. Prędzej dostaną pracę od swych brzydszych koleżanek, szybciej znajdą faceta. Ale czy na pewno?

Kilka tygodni temu Anja Rubik zabrała głos w sprawie planowanych przez rząd ustaw dot. sądownictwa.
„Aniu kochana, fajnie się ubierasz, ale dziecko , zrób coś fajnego do jedzenia i skup się na modelingu”, „Kobieto zajmij się tym co najważniejsze dla Ciebie czyli modelingiem, nie wierzę że ty wiesz nawet co to konstytucja”, „Skup się na niemówieniu i pozowaniu – zostaw poważne tematy ludziom co się na tym znają, „Pani się do tej pory zajmowała dobieraniem torebki do sukienki i niech się pani tego trzyma. Nagły wysiłek intelektualny może pani nie wyjść na zdrowie”.

To tylko niektóre z komentarzy, które otrzymała jako odpowiedź na swoje wpisy. Bo jak powszechnie wiadomo, inteligencja i uroda nie idą ze sobą w parze. Bo jeśli jesteś atrakcyjną modelką, blogerką, panią pogodynką, nie masz prawa głosu. Możesz być albo ładna albo mądra. Nigdy inaczej.

Weź w ogóle nie odzywaj się w sprawach innych, niż dobór cieni do powiek.

Ładne dziewczyny wciąż słyszą, że wszystko zawdzięczają swojej urodzie. Bo gdyby nie ładne oczy, zgrabne uda i blond włosy, nigdy nie zrobiłyby kariery / nie napisały książki / nie nagrały płyty. Ładne dziewczyny nie wiedzą nic o prawdziwym życiu, bo z racji ponadprzeciętnego uroku osobistego, nie dotyczą ich problemy zwykłych śmiertelników. Ładnych dziewczyn raczej się nie lubi, częściej im się zazdrości, regularniej podkłada kłody pod nogi. Przykłady z rodzimego rynku show-biznesu (Marina Łuczenko, Natasza Urbańska) pokazują, że piękne i utalentowane kobiety należy za wszelką cenę zniszczyć, zjeść, wgnieść obcasem w chodnik.

Ładnym dziewczynom wszystko spada z nieba, sprzyja fortuna, słońce oświetla zawsze tę lepszą część twarzy. Ładne dziewczyny egzamin na prawo jazdy zdają za pierwszym razem, bo są ładne. Robią maturę, bo są ładne. I dużo zarabiają, bo – a jakże – są ładne.

Zanim przy najbliższej okazji przyjdzie Wam do głowy pomyśleć, że ładni mają łatwiej, zastanówcie się, czy powtarzanie wszem i wobec, że się umie dodawać, jest aby na pewno takie fajne.