FollowSaturday #39

Wracam po krótkiej przerwie z garstką linków, w które zdecydowanie warto kliknąć. A wśród nich, m.in.: dom wakacyjny -taki, że palce lizać; wzruszający tekst o bezdzietnych matkach oraz pogadanka o tym, dlaczego generalnie lepiej jest tworzyć gorsze treści, niż nie publikować niczego. Zapraszam!

 

  1. Lubicie książkę „Nowy wspaniały świat”? Ja co prawda nie jestem jej jakąś wielką fanką, ale dodatek napisany przez Huxleya 30 lat później może okazać się wyborną lekturą.
  2. Riennahera napisała tekst o mnie: „Lepiej tworzyć tekst gorszej niż zwykle jakości niż nie tworzyć niczego. Jeśli nie będziesz pisać przez pół roku, to nie znaczy, że tekst, który w końcu z siebie wyrzucisz, będzie jakkolwiek lepszy niż teksty, które mogłyby powstać w międzyczasie, nawet na siłę.” Zawsze wydaje mi się, że dłuższa przerwa sprawi, że zacznę pisać jak nigdy nikt. A gówno! Po takich zastojach jeszcze trudniej jest mi się zabrać do pracy.
  3. Magda Danaj, na potrzeby promocji telewizji Showmax, zaprojektowała plakat do II sezonu serialu „Opowieści Podręcznej”. Jeśli jeszcze nie znacie tego tytułu, nadrabiajcie koniecznie!
  4. Marzy Wam się urlop w głuszy z prawdziwego zdarzenia? No to ja podpowiem Wam, że tego lata nie znajdziecie bardziej urokliwego miejsca od Domu Lipskich. To leśny dom z prawdziwego zdarzenia. Taki z werandą, kominkiem i czaplami za oknem. Zobaczcie, jak wygląda, a zrozumiecie, o czym piszę.
  5. Teksty z bloga Małgo Frej mogłabym właściwie polecać w ciemno i z zamkniętymi oczami. W czeluściach jej migawek jest jednak taki wpis, który poruszył mnie na długo. Mowa o „Matkach bezdzietnych”.
  6. Amanda Hakierka o obchodzeniu Dniu Matki bez matki. Nie wiem, jak ta dziewczyna to robi, ale niemal każdy jeden jej wpis to perełka. You go, girl!