FollowSaturday #32

img_7806

#FollowSaturday to mój autorski pomysł na cykl, w którym polecam interesujące artykuły, miejsca, blogi. Czynię to z mniejszą lub większą regularnością od ponad trzech lat. Do tej pory tylko raz podzieliłam się z Wami ulubionymi profilami na Instagramie, uznałam więc, że najwyższa pora na małą aktualizację.


Poniżej znajdziecie wybrane konta, które z ogromną uwagą i radością obserwuję:

@strona17 – jeden z najpiękniejszych książkowych profili, tworzony przez miłośniczki literatury, które same o sobie piszą, że polecają książki wysokiego lotu. Dziewczyny każdorazowo oprócz pięknych fotografii i pomysłowych kolaży, dodają cytat z prezentowanej książki. Świetny pomysł na spójny i ciekawy profil!

@thedailywriting – notesy, pamiętniki i dzienniki ludzi z całego świata. Uwielbiam takie piękne i kreatywne rzeczy. Jak i podziwiam wszystkich, którym chce się tak barwnie ozdabiać swoje wspomnienia. U mnie zapał stworzenia wiekopomnego dzieła kończy się zazwyczaj na przylepieniu przy dacie dołączonej do notesu naklejki.

@brianmcw – nie wiem dlaczego, ale nigdy w życiu nie myślałam o odwiedzeniu Bostonu. Wodząc palcem po mapie natykałam się na Nowy Jork, San Francisco i te wszystkie inne miasta w Stanach Zjednoczonych, które kojarzą się z jednym wielkim dobrem. Po kilku tygodniach obserwowania Briana, zapragnęłam czym prędzej pojechać do stolicy Massachusetts. Absolutnie.

@kukuszanel – malownicze uliczki, zabytkowe drzwi, przykuwające wzrok witryny, zapomniane ogrody, zapierające dech w piersiach kamienice… Gdybym w Instagramowym świecie miała wskazać swoją pokrewną duszę, z pewnością byłaby to Magdalena. Zachwycają nas podobne rzeczy, miejsca, lubujemy się w takich samych kadrach. Coś czuję, że wspólny spacer, to tylko kwestia czasu.

#cracow #architecture #marketsquare #wieżaratuszowa #poland

A photo posted by Magdalena (@kukuszanel) on

@visitcopenhagen – jak wiadomo, Kopenhagi nigdy zbyt wiele. W stolicy Danii byłam zaledwie dwa razy, ale co to były za wizyty! Na dobre nie pozwoliły mi do dziś zapomnieć o tym pięknym mieście, dlatego na co dzień wspieram się wirtualnym spacerem po tych wszystkich urokliwych zakątkach.

#olufsvej

A photo posted by VisitCopenhagen (@visitcopenhagen) on

@rzeczownik – oficjalny profil jednego z najfajniejszych sklepów papierniczych w polskiej sieci. Jeśli czerpiecie radość z posiadania (albo chociaż oglądania) przedmiotów pięknych i starannie wykonanych – powinniście dodać to konto do obserwowanych.

@dilmahpolska – zawsze i wszędzie powtarzam, że właśnie w taki sposób powinny być prowadzone firmowe profile marek na Instagramie. Produkt każdorazowo wpleciony jest tu bardzo subtelnie, zdjęcia są spójne zarówno tematycznie, jak i stylistycznie, a całość ogląda się z ogromną przyjemnością. Brawo!

@lily__paris – i znowu – Paryż nigdy nie był na mojej liście „must see”, ale nie potrafię nie zachwycać się zdjęciami wykonywanymi przez tę utalentowaną paryżankę. Wystarczy, że spojrzycie na jej profil, a zrozumiecie, o czym mówię.

 • Uwielbiam inspirujące profile więc z przyjemnością zaserduszkowałam :))))

  • Instagram jest jedną wielką kopalnią takich inspiracji. Można się złościć, że pokazuje nierealne życie, ale z drugiej strony dzięki niemu świat jest po prostu ładniejszy :)

 • Ula

  Meeh, Instagram jest passe :D Nie no, ale zrobiło się tam tak idealnie, a jednocześnie tak powtarzalnie, że przestało to robić wrażenie.
  P.S. Akurat co do Bostonu miałam wysokie oczekiwania, ale jednak odrobinę się zawiodłam. Tzn. miasto jest fajne, niektóre zakątki piękne, ale jednak NYC czy SF wygrywają..

 • Dużo piękna! Pokochałam Rzeczownik <3

 • Szalenie lubię to, jak swój profil prowadzi ZEW: https://www.instagram.com/zewformen/ W ogóle, cała koncepcja marki jest fantastyczna i jestem jej wielką fanką! Sprzedają mydła wykonane z węgla drzewnego z Bieszczadów. Tak, czarne, jak sam szatan :D

  • OOo, jak fajnie, że podrzuciłaś ten link. Nie miałam pojęcia, że istnieje taka marka :)