FollowSaturday #26

DSC_0191

Powracam z nowym odcinkiem cyklu, w którym dzielę się z Wami wszystkim tym, co w ostatnim czasie mnie poruszyło, zaskoczyło lub zainspirowało. Proszę się częstować.

1. Jest spora szansa, że wielbicielki literatury pięknej padną z wrażenia na widok tych wisiorków.

2. vintage.es – blog, na którym znajdziecie różnorodne retro galerie: przekrój ślubnych trendów na przestrzeni kilku dziesięcioleci; street fashion w wydaniu klasy robotniczej pół wieku temu; 21 zdjęć dzieci bawiących się na ulicach Nowego Jorku itp.

3. Mapa kawiarni w NY, które warto znać.

4. Ada z bloga Manki Project powraca w nowym wcieleniu: Od momentu pierwszej myśli o Rzeczovniku upłynęło mi jakieś dziewięć miesięcy. Gdybym miała więc znów przesunąć start, byłoby to strasznie przenoszone dziecko. Wystarczy, że mnie matka przenosiła o dwa tygodnie. Panie, Panowie, poznajcie Rzeczovnik.

5. Instagram mojego brata.To nie jest typowy profil na Insta ze zdjęciami pięknych wnętrz i fotogenicznego jedzenia, to raczej życie pokazane w wersji #nofilter. Rzadko uderzam w tak prywatne tony, ale tym razem uznałam, że warto. Maciek wiosną tego roku bardzo poważnie zachorował – nie będę wdawać się w szczegóły, ale dwa miesiące jego hospitalizacji wspominam jako totalnie wyrwane z życia. Historię swojej choroby po wyjściu ze szpitala postanowił opisać na Instagramie. Nie byłam przekonana do tego typu twórczości, ale kiedy zobaczyłam, jak wiele energii dodają mu pozytywne komentarze od innych ludzi, zmieniłam zdanie. Piszę o tym, bo jestem dumna, że pomimo bardzo trudnych przeżyć i ogromnego dyskomfortu, jakim jest stomia, M. funkcjonuje zupełnie normalnie – rzekłabym nawet, że jest milion razy bardziej aktywny niż ja – a jego optymistyczne podejście do życia może być doskonałym wzorem dla innych. Profil na Instagramie okazał się strzałem w dziesiątkę – za pośrednictwem tego medium Maciek nawiązał kontakt z ludźmi z całego świata borykającymi się z podobnymi problemami, dodając im swoim przykładem otuchy.

6. Włodek Markowicz i jego video z pobytu w Gruzji. Zdjęcia, kadry, kolory, tematyka, muzyka i montaż są tu tak doskonałe, że nie powstydziłby się ich najlepszy reporter. Ja tam zdążyłam się nawet wzruszyć. Polecam Waszej uwadze.

7. Kiedy przestajemy czuć się brzydkie & Kiedy zaczynamy czuć się brzydkie. Czyli: Riennahera przy klawiaturze.

8. Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę kryje się za murami Pałacu Kultury? Doskonały wywiad z jeszcze ciekawszymi zdjęciami.

9. Lempapilo. Ostatnio moja najulubieńsza blogerka urodowa. Do tego jaka ładna!

10. I na koniec: 5 profili na Instagramie, które mocno polecam: @agnieszka_kulesza, @onefinestay, @bezwarunkowekartki, @waniliowachmurka, @morganesezalory.

 • W.

  Jestem pod wrażeniem instagrama Twojego brata. Trzeba wiele odwagi, by przedstawić chorobę w taki sposób – bez użalania się nad sobą i depresyjnych tonów. Jest to rzetelny reportaż z ogromną dawką motywacji, tak prawdziwy i ujmujący. Uważam, że instagram jest odpowiednim medium do tego, właśnie ze względu na kontrast do pięknych wnętrz. Masz wspaniałego brata Venilo! Trzymam kciuki za niego i posyłam dobre myśli!

 • Otworzyłam wszystkie linki, a rzadko się to zdarza. Strasznie chciałabym wisiorek z Małym Księciem!

 • Masz cudownego, pełnego chęci do życia brata, gratuluję mu odwagi.To bohater.

 • Twój Brat jest naprawdę wyjątkowym człowiekiem. Tacy ludzie są potrzebni światu. W szpitalu widuję mnóstwo osób ze stomią, często dzieci. Maciek mógłby pomyśleć czy nie dałoby się przy jakimś bliskim Wam szpitalu założyć grupy wsparcia czy zorganizować jakiegoś wykładu dla osób z kolo-, ileo- czy urostomią, bo taka osoba jak On mogłaby im pokazać, że jeśli się chce, to da się wszystko :)

 • Profil twojego brata odkryłam któregoś poranka chyba 2 miesiące temu. Na początku bardzo użalilam się nad jego losem w myślach, ale gdy zagłębiłam się w komentarze i opisy, nie mogłam wyjść z podziwu dla jego optymizmu, woli walki i akceptacji. Wtedy moje użalenie wydało mi się egocentryzmem. Ostatnio Boomer opowiadał mi o różnicy między naszą kulturą a kulturą Indian. My się użalamy, a oni wierzą w siłę drugiej osoby, bo wiedzą, że ta wiara dodaje siły, a litość i żal ją zabiera. Twój brat jest Indianinem.

 • Dziękuję Wam za wszystkie komentarze. Jesteście super!

 • Ada (Rzeczovnik)

  IG Twojego brata wywarł na mnie ogromne wrażenie. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jaki to dzielny i odważny człowiek. Ktoś tam mu napisał w komentarzach, że jest supermanem. No jest! Dużo zdrowia dla niego!.

  p.s. dziękówa za wzmiankę o mnie:)

 • Aż zabrakło mi słów z podziwu dla siły i odwagi Twojego brata! To jest dopiero prawdziwie piękny profil instagramowy i wiem, że nie muszę nikomu wyjaśniać co mam na myśli. I prawdziwie piękny człowiek, ale to przecież Twój brat – więc to jakby oczywiste. Myślę o Was obojgu ciepło i trzymam kciuki!

 • ależ macie z bratem podobne buźki :) po.zdrowienia

 • Katarzyna D

  Ukłony dla brata :)
  Lempapilo potwierdzam jest genialna !

 • Marta Podbielska

  Nie będę oryginalna jak napisze że podziwiam Twojego brata za zapal i za to jak pięknie daje wiare innym ludziom którzy sie ukrywają z chorobą.
  Przejrzałam wszystkie blogi i tymbardziej mi miło było usłyszeć od znajomej że się tutaj znalazłam. Szczególnie w takim momencie kiedy to człowiek myśli że pisze dla siebie i dla kilku swoich koleżanek okazuje się że ogląda też ktoś więcej<3
  Dziękuje :*