FollowSaturday #26

DSC_0191

Powracam z nowym odcinkiem cyklu, w którym dzielę się z Wami wszystkim tym, co w ostatnim czasie mnie poruszyło, zaskoczyło lub zainspirowało. Proszę się częstować.

1. Jest spora szansa, że wielbicielki literatury pięknej padną z wrażenia na widok tych wisiorków.

2. vintage.es – blog, na którym znajdziecie różnorodne retro galerie: przekrój ślubnych trendów na przestrzeni kilku dziesięcioleci; street fashion w wydaniu klasy robotniczej pół wieku temu; 21 zdjęć dzieci bawiących się na ulicach Nowego Jorku itp.

3. Mapa kawiarni w NY, które warto znać.

4. Ada z bloga Manki Project powraca w nowym wcieleniu: Od momentu pierwszej myśli o Rzeczovniku upłynęło mi jakieś dziewięć miesięcy. Gdybym miała więc znów przesunąć start, byłoby to strasznie przenoszone dziecko. Wystarczy, że mnie matka przenosiła o dwa tygodnie. Panie, Panowie, poznajcie Rzeczovnik.

5. Instagram mojego brata.To nie jest typowy profil na Insta ze zdjęciami pięknych wnętrz i fotogenicznego jedzenia, to raczej życie pokazane w wersji #nofilter. Rzadko uderzam w tak prywatne tony, ale tym razem uznałam, że warto. Maciek wiosną tego roku bardzo poważnie zachorował – nie będę wdawać się w szczegóły, ale dwa miesiące jego hospitalizacji wspominam jako totalnie wyrwane z życia. Historię swojej choroby po wyjściu ze szpitala postanowił opisać na Instagramie. Nie byłam przekonana do tego typu twórczości, ale kiedy zobaczyłam, jak wiele energii dodają mu pozytywne komentarze od innych ludzi, zmieniłam zdanie. Piszę o tym, bo jestem dumna, że pomimo bardzo trudnych przeżyć i ogromnego dyskomfortu, jakim jest stomia, M. funkcjonuje zupełnie normalnie – rzekłabym nawet, że jest milion razy bardziej aktywny niż ja – a jego optymistyczne podejście do życia może być doskonałym wzorem dla innych. Profil na Instagramie okazał się strzałem w dziesiątkę – za pośrednictwem tego medium Maciek nawiązał kontakt z ludźmi z całego świata borykającymi się z podobnymi problemami, dodając im swoim przykładem otuchy.

6. Włodek Markowicz i jego video z pobytu w Gruzji. Zdjęcia, kadry, kolory, tematyka, muzyka i montaż są tu tak doskonałe, że nie powstydziłby się ich najlepszy reporter. Ja tam zdążyłam się nawet wzruszyć. Polecam Waszej uwadze.

7. Kiedy przestajemy czuć się brzydkie & Kiedy zaczynamy czuć się brzydkie. Czyli: Riennahera przy klawiaturze.

8. Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę kryje się za murami Pałacu Kultury? Doskonały wywiad z jeszcze ciekawszymi zdjęciami.

9. Lempapilo. Ostatnio moja najulubieńsza blogerka urodowa. Do tego jaka ładna!

10. I na koniec: 5 profili na Instagramie, które mocno polecam: @agnieszka_kulesza, @onefinestay, @bezwarunkowekartki, @waniliowachmurka, @morganesezalory.