FollowSaturday #18

olins-1 (960x628)

Przymknijcie oko na to, że dziś poniedziałek nie sobota. I dajcie się ponieść garstce dobrych linków.

1. W jaki sposób najlepiej nauczyć się języka obcego? Rozmawiając z ludźmi, którzy biegle nim władają. Ten oczywisty fakt wykorzystał oddział agencji FCB, kontaktując ze sobą brazylijską młodzież z pensjonariuszami domu seniora w Stanach. Starsi, często samotni ludzie czują się dzięki tym rozmowom docenieni, potrzebni i kreatywnie zapełniają swój wolny czas. Studenci z kolei mają szansę szlifować swój język pod okiem niecodziennych native speakerów. Brzmi super, prawda? Koniecznie obejrzyjcie ten filmik: CNA Speaking Exchange.

2. #100HAPPYDAYS – projekt, który ostatnimi czasy zawładnął Internetami. 100 happy days challenge zakłada Twoją aktywność przez kolejne 100 dni, podczas których będziesz dzielił się ze światem wszystkim tym, co danego dnia sprawiło Ci radość. Na wybrany kanał social media możesz wrzucać zdjęcia lub przemyślenia, które będą odzwierciedlać twój stan szczęśliwości. Sama zastanawiam się nad przystąpieniem do tej akcji – to świetny i zarazem łatwy na sposób na docenienie swojego życia i drobiazgów wokół (np. takiego miodownika).

3. Grandma Betty – najpopularniejsza babcia w sieci. Życie tej 80-letniej staruszki, chorującej na raka, postanowił urozmaicić jej prawnuk, zakładając jej konto na Instagramie. Robienie filmików, fotek oraz wspólne wygłupy nie tylko wniosło w życie schorowanej kobiecinki trochę radości, ale dzięki wrodzonemu wdziękowi Betty zyskała tysiące fanów na całym świecie. Niesamowita babcia!

4. Gdyby Twój pies potrafił SMS-ować, zastanawialiście się, co by napisał? Wszelkie wątpliwości rozwiali redaktorzy portalu Bored Panda, publikując 25 najzabawniejszych tekstów, które śmiało mogłyby wyjść spod pazura naszego czworonoga. Niektóre są prześmieszne i jakże prawdziwe! Więcej: Text from dog.

5. Piękna, marzycielska sesja Santa Barbara w czerwcowym numerze Vogue UK.

6. Kilka ulubionych przeze mnie ostatnio tumblerów: These things take time, Vwiola, The glossier nerd, Modern Hepburn.

7. Mr. Vintage o kolekcji Bytom z Markiem Hłasko. Michał jest jednym z tych blogerów, którzy wpisy sponsorowane potrafią przedstawić w tak atrakcyjny sposób, że czytelnikowi ani przez myśl nie przejdzie, by się oburzać, obrażać czy manifestować, że to materiał reklamowy. Notką o kolekcji z podobizną M. Hłaski skradł moje serce i sprawił, że mam ochotę biec do tego męskiego salonu i wykupić wszystkie t-shirty. Zresztą chyba nie ja jedna. Pani Mruk już ma swojego Marka!

8. I na koniec zadanie dla Was: polećcie mi proszę dobry, stosunkowo nowy film (mam wrażenie, że ostatnio staczam się kulturalnie, bo oglądam same seriale). Dramat. Niech będzie dramat.

fot. Vogue UK, July 2014